Yangın İhbar Sistemleri

Yangın İhbar Sistemleri

Yangın alarm ve algılama sistemleri, can ve mal kaybını önlemek için hemen müdahaleye imkan tanıması gibi birçok avantajı olan bir güvenlik sistemidir.  2002 yılında yangın yönetmeliği tarafından yapılan düzenlemelere göre iş yerleri veya kurumlara yangın sistemin kurulması zorunlu hale getirilmiş olup, her işletmenin kendine has tehlike grubuna göre sistemler tasarlanmalıdır.
 
Mekanlara yönelik riskler içerisinde hırsızlık veya daha farklı suç vakaları olsa da, daha farklı riskler de mevcuttur. Bu risklerin başında, olası büyük felaket yangın gelmektedir. Kurum veya kuruluşların yangından kaynaklanacak bir afetten doğacak zararları iyi hesap ederek, olası yangınları zamanında haber edecek sistemlere olan ihtiyacı anlamları gerekmektedir.
 
Yangın alarm sistemleri, kuruluşların olası yangını erkenden tespit ve müdahale kabiliyetini arttırmaktadır. Kurumunuzda meydana gelebilecek büyük yangınların ortaya çıkaracağı maddi, manevi, can ve mal kayıplarına telafisi mümkün olmayan zararların uzun süre etkisini sürdürmesine neden olabilir. Böyle bir vakanın psikolojik ve sosyolojik eziyetine muhatap olmamak adına gelişmiş yangın alarmı ihbar sistemleri kullanmalıdır.
 
Okay Güvenlik Sistemleri, deneyim ve tecrübesiyle kurumunuz için ihtiyaç duyulacak yangın sistemleri seçimi ve entegre işlemlerini yerine getirmektedir. Yangın riskinin çok fazla olduğu odalara özel yangın alarm ihbarı çözümleri sunmaktadır. Yangının çıkması halinde çabuk yayılacak veya kurum için çok fazla maddi kayba sebebiyet verebilecek noktalara, gelişmiş yangın alarmı sistemleri ve söndürmeye yönelik çözümler sağlanmaktadır.