Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

KARTLI VE ŞİFRELİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Geçiş kontrol sistemleri belirli alanlara belirlediğimiz kişilerin ya da araçların giriş çıkış yapmalarını kontrol altında tutabildiğimiz ve engellemeler yapabildiğini bir sistemdir.

Sistemde personel takibi, yetkili ve yetkisiz kişilerin takibi, işe saatinde veya geç gelme takibi, tanımlanmış plakalı araçların giriş çıkış takibi, tanımlı olmayan araçların girişini önleme, otopark yoğunluk haritası ve ihtiyacımız olan tüm giriş ve çıkışların takip edilip, kontrol altına alındığı elektronik bir sistemdir.

Giriş ve çıkışları proximity  kartlar, parmak izi okuma, yüz tanıma ve plaka tanıma yazılımı gibi teknolojileri kullanıp, belirlediğimiz aksiyon planına göre kişi ve araçların yönlendirilmesi sağlanır. Yoğun insan trafiğinin yaşandığı kurum ve kuruluşlarda giren ve çıkan kişilerin kayıtları çok önemli bir güvenlik ihtiyacı olup, güvenlik düzeyinizi arttırmanıza yardımcı olur.

PARMAK İZİ OKUYUCU SİSTEMLERİ

Parmak izi okuma sistemi, parmak izine dayalı şifreleme mantığıyla parmak izi okuyucu, kişilerin benzersiz olan parmak izleri ile pdks (personel devam kontrol sistemleri), geçiş kontrol sistemleri vb. geçiş kontrolü sağlayan bir sistemdir.

Parmak izi sistemi hızlı bir şekilde gelişerek kartlı geçiş sistemlerinden daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Kişilere özgü oluşu, hızlı cevap ve yanıt süresi, kapasite sınırı olmaması ve sarf maliyetini ortadan kaldırması vb. avantajları sağlayan bir sistemdir.

Parmak izi okuma sisteminin kartlı geçiş sisteminden en büyük avantajı personellerin birbirleri yerine kartlarını okutmalarını ve kartım evde kaldı, kartım kayboldu veya kartım çalışmıyor gibi sıkıntıları önlemesidir.

TURNİKE SİSTEMLERİ

Şirketlerin, kamu kurum ve kuruluşların kurumsal kimliği ile özdeşleşen, mimari tasarımına ve bina yapısına uygun hızlı, güvenli ve rahat geçiş olanağı sağlayan turnike sistemleri ve uzman, genç dinamik, deneyimli personeli ile Okay Güvenlik Sistemleri, müşterilerinin güvenliklerini ve istedikleri turnike sistemlerini ulaşmasını sağlıyor.

Turnike sistemleri, personellerin veya kişilerin plazalara, iş merkezlerine, fabrikalara vb. yaya giriş ve çıkışının yoğun olduğu yerlerde kontrolü, güvenliğini sağlamak ve trafiğini yönetmek için kullanılan sistemdir. Okay Güvenlik Sistemleri, turnikeli geçiş kontrol sistemleri, access kontrol sistemleri içerisinde oldukça önemli bir yer tutuyor. 

Geçiş kontrol amacına yönelik turnike seçimleri ile uygulanmak istenen güvenlik sistemleri birbirleri ile bağlantı çalışıyor. Farklı türdeki turnikeler ile işletmelere giriş çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi birçok yer güvenle kontrol altına alınabiliyor. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda personel kısıtlaması uygulaması ile yetkisiz kişilerin girişlerini engellemek için kullanılıyor.

Turnikeler konumlandırıldıkları yer itibarı ile insanların giriş-çıkış yaptığı alanlarda kontrolü ve güvenli sağlar. Ticari iş merkezi alanları, deniz otobüsü girişleri, konser alanları, kalabalık girişlerde geçiş güvenliği sağlamak amacı ile üretilmiş olup, erişim kontrol sistemleri ile entegre edilebilir.